A fost inaugurată fântâna arteziană “PARALELA 45″

P1160102

Fântâna arteziana Paralela 45, a fost inaugurata duminica 14 august cu ocazia zilelor orasului. Lucrarile pentru amenajarea fântanii au început în luna mai anul curent, având ca architect pe Nica Viorel ?i a fost executata de S.C. VIA VITA S.R.L.

Locul ales pentru realizarea proiectului  a fost dat de Paralela 45  care trece  exact prin locul unde a fost amplasata fântâna si de aici si numele dat .

La inaugurare a fost prezente personalitati locale si judetene cât si preotii  Gantu Vasile, Nebunu Vili-Dorin ?i Muntean Dumitru ce s-au ocupat de sfintire.

Panglica a fost taiata de primarul orasului, Rafael Dunarintu.