Baia de Arama imbraca straie de sarbatoare

30112011121

Urmând  traditia de anul trecut, primaria orasului Baia de Arama a achizitionat în acest an o serie noua de lumini destinate sarbatorilor de iarna dupa cum urmeaza: ghirlande, perdelute luminoase, mos craciun cu sanie trasa de un ren, om de zapada si un urs polar.
Dupa o saptamana de munca continua, toate acestea au fost puse în functiune oficial în seara zilei de 1 decembrie.
Atmosfera de sarbatoare este imbogatita de colindele ce rasuna din bradul de Craciun, si el impodobit cu instalatii luminoase.

Toate acestea le puteti vedea în parculetul din centrul orasului , peste strada de Ocolul Silvic.