Evenimente de Ziua Nationata a Romaniei

PIC_0103

Cu ocazia Zilei Nationale a României, în orasul Baia de Arama au avut loc diverse spectacole cu cântece patriotice, folclorice cât si colinde sustinute de tineri intrepreti de muzica din zona.

Intrarea în oras a fost marcata în semn de recunostinta cu steaguri tricolore, montate pe fiecare stâlp de curent.

Casa de Cultura a orasului, reprezentata prin domnul dir. Barbu Ion
Grupul Scolar Industrial Constantin Brâncoveanu, reprezentat prin doamna dir. Dunarintu Mihaela
Clubul Copiilor, reprezentat prin doamna  Corlan Enache Victoria
A mai fost invitat si grupul de dansuri populare “ Liliac de la Ponoare”, condus de doamna dir. a scolii generale din comuna Ponoare, Martinescu Elena.

Eveneimentele au fost sustinute in sala de sport a Grupului Scolar din oras, unde au fost prezenti elevi din cadrul liceului cât si parinti ai acestora.