Actiuni de deszapezire

Anunt oferta informativa de pret DESZAPEZIRE
Primaria orasului Baia de Arama a actionat la fiecare ninsoare in vederea deszapezirii orasului cat si a satelor din subordine.

Ulitele satelor Marasesti, Stanesti,Pistrita,Negoiesti,Dealul Mare,Titerlesti au fost dezgolite de zapada si deschise traficului dupa fiecare ninsoare cazuta in aceasta iarna.

Pe strazile principale ale orasului , Republicii, Victoriei si Tudor Vladimirescu s-a actionat in aceasta saptamana cu mai multe utilaje in vederea inlaturarii zapezii de pe carosabil, trotuare ,cat si eliberarea parcarilor .

Actiunile au fost dificile in unele cazuri, dat fiind faptul ca unii soferi nu au inteles ca este necesara mutarea masinilor pentru a se putea lucra.

Aproximativ 28 persoane dintre care angajati ai primariei si persoane care beneficiaza de ajutor social, au fost prezenti la aceste actiuni .

Au fost colectate aproximativ 500 de rabe cu zapada , care a fost transportata la periferia orasului.

Prezentare video