Manifestari de Ziua Eroilor

DSCF0452

Cu ocazia Zilei Eroilor, ieri 24 mai 2012, la Baia de Arama au fost depuse coroane de flori la monumentul din Parcul Eroilor.
Coroanele au fost depuse din partea: primariei,politiei,jandarmeriei si pompierilor.

Viceprimarul orasului Bunceanu Ilie si domnul profesor Boteanu Cornel au rostit  cate un discurs despre aceasta zi, iar preotii Gantu Vasile si Nebunu Dorin au sustinut o slujba de pomenire, dupa care Ansamblul de folclor „Liliacul” din Baia de Arama condus de doamna profesoara Tranca Elena , a incheiat evenimentul cu cateva hore populare din zona noastra.

Si pentru ca in aceasta zi a fost si Inaltarea Domnului (Ispasul) , in incheiera evenimentului au fost impartiti colaci, coliva si oua rosii.