Centru de Informare Turistica în Baia de Aramă

actualitatea-centru-de-informare-turistica

actualitatea-centru-de-informare-turisticaPrimaria orasului Baia de Arama anunta  aprobarea proiectului “ Infiintarea  Centrului de Informare Turistica (C.N.I.P.T) Baia de Arama, judetul Mehedinti.

Prin acest proiect va fi construita o cladire noua in care va functiona centrul de informare pentru turisti.

Acest centru de informare va fi dedicat intregii zone de Nord a judetului  Mehedinti , dar si a altor localitati apropiate.

Proiectul  este in valoare de 629844,80 LEI si va fi  finantat prin Programul Operational Regional 2007-2013, axa prioritara “Dezvoltarea durabila si promovarea turismului”.

Valoarea proiectului  si actul de confirmare a eligibilitatii le puteti vedea aici:

CNIPT
CNIPT .pdf