Finalizare proiect-„Reabilitare, modernizare, dezvoltare și echipare ambulatoriu, spital Baia de Aramă, județul Mehedinți”

COMUNICAT DE PRESA

Finalizarea proiectului

Numele beneficiarului: Unitatea Teritorial Administrativa Oras BAIA DE ARAMA

Numele programului: Programul Operational Regional 2007-2013

Numele Autoritatii de Management: “Ministerul Dezvoltarii Regionale si Administratiei Publice”

Numele Organismului Intermediar:“Agentia pentru Dezvoltare Regionala SV Oltenia”

Valoarea totala a proiectului 3710295,00 lei,

Valoarea finantarii nerambursabile : 2340478,40 lei din partea Uniunii Europene.

Unitatea Teritorial Administrativa Oras BAIA DE ARAMA,in calitate de beneficiar,anunta finalizarea proiectului ”Reabilitare,modernizare,dezvoltare si echiparea ambulatoriu spital Baia de Arama, judetul Mehedinti”.

Obiectul general al proiectului il constituie imbunatatirea calitatii  vietii prin cresterea calitatii serviciilor de sanatate si nivelului de trai a  populatiei orasului Baia de Arama si zonelor limitrofe.

Principalele rezultate obtinute la finalizarea proiectului vizeaza urmatoarele aspecte:

-Imbunatatirea calitatii infrastructurii serviciilor de asistenta medicala  in orasul  BAIA DE ARAMA, judetul Mehedinti,prin”Reabilitare,modernizare,dezvoltare si echiparea ambulatoriu spital Baia de Arama,judetul Mehedinti” pentru asigurarea unui acces egal al tuturor cetatenilor orasului si zonelor limitrofe la serviciile de sanatate.

-Dotarea Ambulatoriului Spitalului Oras Baia de Arama cu echipamente medicale adecvate (echipamente,ustensile,aparatura medicala specifica,mobilier,etc.)

Date de contact:

Persoana de contact: DUNARINTU IONEL RAFAEL

Tel:0252/381.473;fax:/ 0252/381.473;email: primaria_bda@yahoo.com

Conţinutul acestui material nu reprezintă în mod obligatoriu poziţia oficială a Uniunii Europene sau a Guvernului Romaniei.

Fără titlu.jpg

ORAS BAIA DE ARAMA