ZILELE ORASULUI SI FESTIVALUL NATIONAL DE FOLCLOR ,,MUNTE,MUNTE,BRAD FRUMOS” ,EDITIA A-XVIII-A 2016

Zilele oraşului Baia de Aramă

Primarul oraşului Baia de Aramă, ing. Dunărinţu Ionel Rafael şi Consiliul Local Baia de Aramă, cu sprijinul Consiliului Judeţean Mehedinţi şi Centrul de Cultură Mehedinţi ,organizează ZILELE ORAŞULUI ŞI  FESTIVALUL NAŢIONAL DE FOLCLOR „MUNTE, MUNTE, BRAD FRUMOS” EDIŢIA A-XVIII-A 2016.

Festivalul se va desfăşura în zilele de :vineri 16 septembrie,sâmbătă 17 septembrie şi duminică 18 septembrie 2016 ,pe stadionul oraşului Baia de Aramă