ZILELE ORAŞULUI ŞI FESTIVALUL NAŢIONAL DE FOLCLOR „MUNTE, MUNTE, BRAD FRUMOS” EDIŢIA A-XIX-A 2017.

poza

Primarul oraşului Baia de Aramă, Ing. Dunărinţu Ionel Rafael şi Consiliul Local Baia de Aramă, cu sprijinul Consiliului Judeţean Mehedinţi şi Centrul de Cultură Mehedinţi , organizează ZILELE ORAŞULUI ŞI  FESTIVALUL NAŢIONAL DE FOLCLOR „MUNTE, MUNTE, BRAD FRUMOS” EDIŢIA A-XIX-A 2017.

Festivalul se va desfăşura în zilele de :vineri 01 septembrie,sâmbătă 02 septembrie şi duminică 03 septembrie 2017 ,pe stadionul oraşului Baia de Aramă

Comunicat de presa privind zilele or Baia de Arama si a Festivalului National de Folclor Munte Munte Brad Frumos editia aXIXa 2017

Regulamentul Festivalului National de Floclor Munte Munte , Brad Frumos editia aXIXa 2017

Fisa de participare la Festivalul National de Folclor Munte Munte ,Brad Frumos editia aXIXa 2017